Tlf. 35 11 21 31
Få professionel rådgivning af vores dygtige konsulenterTlf. 35 11 21 31
Vores foredragsholdere kan også bookes til events der afholdes online. Kontakt os og hør mere om mulighederne.
Iværksætter og tidligere paneldeltager i Løvens Hule - hun er en af Danmarks mest succesrige kvindelige iværksættere
Forespørg nemt på pris og dato5 ud af 5 stjerner
"Birgit gav sig god tid til spørgsmål efter foredraget. En ekstra ting, som gav en god afslutning."
Send os nemt en forespørgsel. Du får lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato.
Om Birgit
Foredrag
Referencer
Birgit Aaby er med sin inspirerende livshistorie og iværksættereventyr et forbilledligt eksempel på, at hårdt arbejde og klare målsætninger lønner sig. Ved et Birgit Aaby foredrag møder du en sej kvinde med ben i næsen, der med en god blanding af nærvær, humor og en ”lige ud af posen-attitude”, efterlader publikum imponeret og inspireret.
Birgit Aaby er en af Danmarks mest succesrige kvindelige iværksættere og kendt som en af de fem paneldeltagere og investorer i DR’s populære iværksætterprogram Løvens Hule, hvor hun og de andre ”iværksætter-løver” investerer i spirende iværksætterprojekter.
Birgit er eksemplet på, at man godt kan være en succesfuld iværksætter, stå i spidsen for en fremadstormende virksomhed, og samtidig være en god mor.
Efter sin studentereksamen flyttede Birgit Aaby fra Mors til København, hvor hun fik job som rengøringsassistent i Rødovrecentret, inden hun i en ung alder og mens hun ventede sit andet barn startede sin egen rengøringsvirksomhed Combiservice. I dag lidt mere end 20 år efter tæller virksomheden omkring 250 ansatte og en årlig omsætning omkring 100 millioner.
Foruden sin rengøringsvirksomhed, har Birgit investeret i en golfklub, en fodboldklub og et bryggeri, og ikke mindst diverse iværksætterprojekter i forbindelse med Løvens Hule, hvor hun som et fantastisk forbillede inspirerer og rådgiver de spirende iværksættere til at skabe succesfulde forretninger.
Se foredrag med Birgit AabyBirgit Aaby foredrag
Birgit gav sig god tid til spørgsmål efter foredraget. En ekstra ting, som gav en god afslutning.
Mette Lyndgaard Pedersen
Send os nemt en forespørgsel. Du får lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato.