Henter Indhold ...
Lektor, ph.d., forfatter, foredragsholder og konsulent med ekspertise i netværk, relationer og social kapital.
Forespørg nemt på pris og dato4.75 ud af 5 stjerner
"Ofte forbinder man ikke forskere med humoristiske og energiske formidlere. Vi måtte efterfølgende erkende at vi tog fejl. Christians foredrag var en sjov medrivende teoretisk og faktuel indsprøjtning af netværkets aspekter. Hans viden er væsentlig for forståelsen af de netværk og organisationer vi er en del af i vores dagligdag og ikke mindst i vores opfattelse. Vi vil til enhver tid anbefale Christians foredrag og vi giver ham vores bedste anbefalinger. Fed fyr."
Send os nemt en forespørgsel. Du får lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato.
Om Christian
Foredrag
Referencer
Christian Waldstrøm er en Danmarks førende netværksforskere, og har siden 2000 arbejdet med emnet både som lektor på Aarhus Universitet, konsulent, forfatter og foredragsholder.
Har du også fået network-lede? Gider du ikke høre mere om, hvor forkert du opfører dig til receptioner? At du burde vidensdele noget mere. Eller hvordan dit liv ville blive meget bedre, hvis du bare var mere ekstrovert? Det er der en god grund til, for det meste af hvad der bliver sagt og skrevet om netværk er ganske enkelt forkert. Christian bruger både sin baggrund som forsker og praktiker i sine tankevækkende, sjove og lærerige foredrag, og han er kåret som Årets Underviser.
I løbet af de seneste 5 år har Christian holdt mere end 200 foredrag hvor han bruger sin humor, energi og faglighed til at udfordre deltagerne og på at påvise, at netværk er meget mere end bare at dele visitkort til receptioner. Christian Waldstrøm har skrevet to bøger om netværk, Ledelse af Netværk (med Bent Engelbrecht) og Corporate Networking (med Christian Stadil). Sidstnævnte blev i både Børsen og JP kåret som en af de bedste ledelsesbøger i 2009.
Christian Waldstrøm varierer i sine foredrag mellem eksempler, teori, cases og deltagerøvelser, der sikrer, at alle holdes interesseret, og emnet får lov at bundfælde sig.
Se foredrag med Christian WaldstrømChristian Waldstrøm foredrag
Christian Waldstrøm foredrag
Christian Waldstrøm foredrag
Ud over at have meget interessante perspektiver på netværk, så er Christian også i stand til at perspektivere dette til forskellige verdener – virksomheder, personligt og organisationer. Christian er en blændende formidler og formåede at få flere hundrede deltagere på konferencen til at være aktive medlyttere. Inspirerende og udviklende.
Frida Frost
Ofte forbinder man ikke forskere med humoristiske og energiske formidlere. Vi måtte efterfølgende erkende at vi tog fejl. Christians foredrag var en sjov medrivende teoretisk og faktuel indsprøjtning af netværkets aspekter. Hans viden er væsentlig for forståelsen af de netværk og organisationer vi er en del af i vores dagligdag og ikke mindst i vores opfattelse. Vi vil til enhver tid anbefale Christians foredrag og vi giver ham vores bedste anbefalinger. Fed fyr.
Daniel Skovbakke, Partner
I forbindelse med et seminar for ledere på Copenhagen Business School havde jeg fornøjelsen af at høre Christian Waldstrøms foredrag "If network is the answer, what is the question?", og jeg var meget imponeret. Christian Waldstrøm er en fremragende foredragsholder, som fastholder og engagerer sit publikum og vi blev alle sammen meget klogere på netværk og betydningen af disse.
Annedorte Vad, Team Manager
Send os nemt en forespørgsel. Du får lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato.