Tlf. 35 11 21 31

Få professionel rådgivning af vores dygtige konsulenter
generic-cover2

Foredragsholdere om Kriminalhistorie

Du finder på denne side foredragsholdere, der alle kan tale om Kriminalhistorie. Du kan nemt få et uforpligtende tilbud fra os ved bare at udfylde formularen til højre.

Du kan også klikke dig videre ind under de enkelte foredragsholdere og læse om dem der, og du er samtidig også mere end velkommen til at ringe til os.

Det hele er naturligvis helt uforpligtende, så hvis du bare har brug for et hurtigt bud på et navn til et arrangement, en pris på en af vores foredragsholdere eller hurtigt svar på, om de er ledige på dagen, så svarer vi altid lynhurtigt på din forespørgsel. Det er nemt og hurtigt.

Uforpligtende forespørgsel

Send os nemt en forespørgsel. Du får lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato

  • Dette felt er til validering og bør ikke ændres.

Eller ring til os på

Tlf: 35 11 21 31
Uforpligtende forespørgsel

Send os nemt en forespørgsel. Du får lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato

  • Dette felt er til validering og bør ikke ændres.

Athenas håndterer over 100 forespørgsler fra både store og små virksomheder – hver dag

Athenas er din direkte kontakt til landets bedste foredragsholdere

Athenas er skandinaviens største formidler af foredrag

Athenas kan rådgive dig til den perfekte løsning, uanset budget og tidshorisont

Vi har øje for detaljen og booker hvert år tusindvis af foredrag for alle typer af kunder

Athenas formidler årligt flere tusinde foredrag i Danmark og resten af verden

Vi har håndplukket landets bedste foredragsholdere, så vi kan sikre det helt rigtige match til dit arrangement

Alle foredragsholdere om kriminalhistorie (11)

Hjælp mig med at vælge
Kriminalhistorie
Kriminalhistorie
5 ud af 5 stjerner

"Rigtig god vejledning hele vejen igennem, god opfølgning og altid en munter tone."

Fredericia Kommune

Om emnet: Kriminalhistorie

  • Kriminalhistorien, også ofte kaldet krimi, er en populær genre, især indenfor litteraturen, men også i høj grad hvad angår film og tv.
  • Den tidligste moderne litterære krimitradition har rødder i bl.a. et par af de store gotiske skrækforfattere, nemlig E. T. A. Hoffmann og Edgar Allan Poe. I dag er genren stærkt repræsenteret både i litteraturen, på film, i tv og på teatret. Der findes også computerspil, rollespil og tegneserier indenfor genren.
  • Typisk tager kriminalhistorier udgangspunkt i en forbrydelse, eller flere, som hovedpersonen, eller hovedpersonerne, forsøger at løse, ofte vha. blandt andet analytisk og psykologisk fremgangsmåde.
  • Foredrag om kriminalhistorie kan handle om genren som helhed, også i et historisk perspektiv, om bestemte forfattere, film eller tv-serier og meget mere.
Spørg på pris og dato