Tlf. 35 11 21 31
Få professionel rådgivning af vores dygtige konsulenterTlf. 35 11 21 31
Stand-up-komiker, skuespiller, forfatter samt tv- og radiovært, kendt fra en lang række programmer på radio og tv.
Forespørg nemt på pris og dato5 ud af 5 stjerner
"Jan gjorde det super godt, og alle var imponerede. Det er flot, at han med få stikord kan få så meget ind i foredraget, der relaterer direkte til vores hverdag. Samtidig er han en meget rar og glad person og utrolig nem at snakke med. Alt i alt en god oplevelse."
Send os nemt en forespørgsel. Du får lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato.
Om Jan
Foredrag
Referencer
Grin dig til en sixpack og bliv inspireret på samme tid gennem foredrag med Jan Gintberg. Han har turneret landet rundt og været en succes til alle slags arrangementer grundet sit særlige talent for en formidling, der er underholdende og alvorlig på samme tid. Giv dig selv og dine kollegaer en anderledes peptalk med et Jan Gintberg foredrag, der sætter fokus på arbejdsglæden og humoren, uanset om du beskæftiger dig med jura, tarmskylning eller noget helt tredje.
Jan Gintberg er en af landets mest kendte og populære stand-up-komikere. Nu er han også klar med foredrag om arbejdsglæde, begejstring og humor. Et hylende morsomt foredrag, der fortsat fylder salene og afgiver meget flotte evalueringer fra både arrangører og deltagere.
Oprindeligt er han uddannet landmand, men efter en del arbejdsrejser i Australien, New Zealand og USA, forlod Jan Gintberg landbruget og gik efter et forskningsstudie på Veterinær- & Landbohøjskolen på Frederiksberg. I dag arbejder han skiftevis med radio og tv og optræder samtidig med sine større shows, også stadig som stand-up-komiker. Derudover skriver Jan Gintberg bøger, holder foredrag og er en meget populær underholder ved firmaarrangementer. Han har rejst landet tyndt flest gange i mange år, både med sine egne one-man shows og i forskellige andre comedy-konstellationer.
Det underholdende og skarpsindige foredrag med den dygtige Jan Gintberg er især populært hos virksomheder, kommuner, regioner og foreninger, der ønsker et godt grin og en bunke gode råd til fornyet motivation, kreativitet og glæde på arbejdspladsen.
Se foredrag med Jan Gintberg”Det må da altid være sjovt at gå på arbejde, når man er stand-up-komiker”. Svaret er ja (næsten da)!
Ifølge Jan Gintberg kan det dog ligeså godt være sjovt, hvis du beskæftiger dig med jura, tarmskylning eller noget helt tredje. Forskellen ligger nemlig i din evne til at give hverdagens udfordringer krydderi. Er du klar til at give dine rutiner en ordentlig spand chili og kickstarte din motivation? Sug til dig, når Jan åbner posen for, hvordan du fastholder din motivation med vedholdende brug af humor, mod og overraskelse!
Brug humor og kreativitet aktivt og øg derved trivslen på arbejdspladsen. Skab et miljø af ja-sigere med mod til at tænke ”ud af boksen”.
Glæd dig her til at opleve Jan Gintberg, som er meget mere end komiker. Især er han skarpsindig i forhold til, hvordan du beholder og øger din motivation – uanset hvilket arbejdspres, du er under! Med stærkt underholdende eksempler fra sin hverdag, giver Jan Gintberg kompetente bud på, hvad der skal til, for at møde op på arbejde hver dag og vedblivende tro på, at man kan være idérig og motiverende.
Jan var spot-on, idet han bl.a. var god til at ramme vores tema for dagen i flot forening med det, han selv medbragte. Og som altid går han lige til "stregen" og lidt derover på den sædvanlige dynamiske og humoristiske facon. Han overraskede også, ved at vise en mere alvorlig side af sig selv, der gav det indtryk, at det var et alvorligt emne som han følte noget for.
Michael Stig Nielsen
Jan Gintberg leverede et helt forrygende foredrag, det var klogt og sjovt og meget inspirerende.
Hafsteinn Sigurdsson
Det var forrygende.
Grace Nørgaard
Jan gjorde det super godt og alle var imopnerede..... Det er flot, at han med få stikord, kan få så meget ind i foredraget, der relaterer direkte til vores hverdag. Samtidig er han en meget rar og glad person og utrolig nem at snakke med..... Alt i alt en god oplevelse.
Anne Kristensen
Et godt foredrag med en god balance mellem det alvorlige og humoren.
Kent Bruun Jørgensen
Der var rigtig megen energi og humor i foredraget. Har kun hørt positive meldinger fra mine kolleger efterfølgende.
Birgitte Køngerskov
Hele salen var godt underholdt i de 40 minutter showet varede - der blev helt klart grinet meget. Vi har fået mange positive tilbagemeldinger efter showet.
Karin Attermann
Han lever op til det han kan og leverer varen til UG! Stor begejstring fra vores ansatte. Formår at ramme begge køn samt den store aldersspredning vi har hos vores ansatte (fra 15 år til 65). Imponerende!
Heidi Kildegård Lauritsen
Har kun fået positive tilbagemeldinger fra de deltagende. Det var sjovt, men også med en god substans og pointe - og dermed var vores mission med det en succes.
Marianne Vincentz Larsen
Glimrende foredrag, hvor Jan Gintberg i den grad var nærværende med gode pointer til trivselsarbejdet - masser af grin, samtidig med substans!
Nanna Lohman
Et vigtigt budskab om motivation leveret på en meget underholdende og inddragende måde.
Bodil Thomsen
Flot præsentation, morsom uden at det blev pinligt for den meget blandede gruppe. Personlig, saglig og seriøs, krydret med god humor og tilpas vanvittig.
Ib Poulsen
Foredraget var helt igennem fantastisk. Jan Gintberg ramte nogle rigtig gode områder, og gav nogle virkelig gode værktøjer at arbejde med. Samtidig var han yderst humoristisk, og dette var helt sikkert et plus.
Martin Lützen-Laursen
Underholdende og medrivende - og Jan formåede at inddrage lidt af "vores" verden.
Kirsten Malmborg Rønne
Send os nemt en forespørgsel. Du får lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato.