Henter Indhold ...

reference

Efterskoler, ungdomsskoler og højskoler

Du finder på denne side referencer og udtalelser fra en lang række af de kunder, som Athenas har samarbejdet med igennem tiden.

Du kan herfra klikke dig videre ind under den enkelte kunde og læse eventuelle udtalelser både om samarbejdet med Athenas og vores foredragsholdere. Gå på opdagelse i referencerne og brug det eventuelt til at finde inspiration til netop dit næste arrangement.


Du er altid velkommen til at kontakte os på telefon eller mail, eller ved blot at udfylde forespørgslen her på siden, og så vender vi lynhurtigt tilbage til dig. Vi glæder os til at høre fra dig.

Ågård Efterskole

Aalborg Sportshøjskole

Agerskov Ungdomsskole

Askov Højskole

Assens Ungdomsskole

Bernadotteskolen

Billeshave Efterskole

Bråskovgård Efterskole

Brande Højskole

Center Lyngå

Dejbjerglund Efterskole

DOF - Gigtskolen Odder (aftenskole)

Efterskoleforeningen, Region Midt- og Vestjylland

Efterskolen Aadalen

Efterskolen Østergård

Egå Ungdomshøjskole

Egmont Højskolen

Erhvervsskolerne Aars

Esbjerg Ungdomsskole

Fanø Efterskole

Faxe Ungdomsskole

Flemming Efterskole

Frederikssund Ungdomsskole

Fritidhjemmet Glentevej

Frøstruphave Efterskole

Gudenaadalens Efterskole

Guldborgsund Ungdomsskole

Gunslevholm Idrætsefterskole

Halstedhus Efterskole

Haslev Idrætsefterskole

Højer Ungdomsskole

Højskole Svenstrup

Højskoledage på Østcentret i Nørre Nissum

Hørsholm Ungdomsskole

Holstebro Højskoleforening

Holstebro Ungdomsskole

Horsens Ungdomsskole

Idrætsefterskolen Ulbølle

Ingstrup Efterskole

Karlskov Friskole

Kirkehøjskolen i Kalundborg

Kirkehøjskolen, Vor Frue

Københavns Idrætsefterskole

Københavns Kommunes Ungdomsskole

Korsløkke Ungdomsskole

Korsløkke Ungdomsskole, Odense

Korsør Produktionshøjskole

Kragelund Efterskole

Kunst & Kulturhøjskolen

Ladelund Efterskole

Løgumkloster Højskole

Lolland Ungdomsskole

Næsgaard Efterskole

Nislevgård Efterskole

Nørbæk Efterskole

Nørgaards Højskole

Ølgod Efterskole

Platangårdens Ungdomscenter

Produktionshøjskolen Klemmenstrupgård

Rannum Efterskole

Ringe Fri- og Efterskole

Rinkenæs Efterskole

Ry Højskole

Ryslinge Højskole

Silkeborg Højskole

Silkeborg Ungdomsskole

Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole

Skyum Idrætsefterskole

Sportsefterskolen SINE

Stubbekøbing Efterskole

Syddjurs Ungdomsskole

Tarup Ungdomsskole

Thommysminde-aftenskole

Tirstrup Idrætsefterskole

Tølløse Privat- og Efterskole

Tolne Efterskole

Ubberup Højskole

Ungdomsskolen Kolding

Ungdomsskolen Skive

UngNorddjurs

Vedersø Idrætsefterskole

Venø Efterskole

Vesterbølle Efterskole

Viborg Katedralskole

Viborg Ungdomsskole

Viby Efterskole

Waldemarsbo efterskole