Mark Anthony
Coach og motivator
Mark er en af de hyppigst benyttede coaches, peptalkere og motivations-talere i Danmark. Her holder han en lang række foredrag skræddersyet til det specifikke formål for dagen.
Han kastede sig som en af de absolut første over emnet og området allerede i 1995 og har per 2008 gennemført næsten 5000 personlige Coaching sessions.
Mark har endvidere undervist og holdt foredrag for tæt på 150.000 mennesker nationalt og internationalt.
Som den fremragende kommunikator og motivator han er, forstår han at fange og engagere sine tilhørere med den rette blanding af provokation, innovation, humor, indsigt og faglig relevans og han er derfor af mange allerede i dag anerkendt som én af Danmarks mest inspirerende foredragsholdere.
Hans foredrag, seminarer og uddannelser er kendte for at være udfordrende og banebrydende. De leveres træfsikkert og underholdende samtidigt med, at de rummer en dybde, der skaber lyst til refleksion og nye, sjovere mål.
Mark har stiftet og driver i dag Decision, der er førende inden for Motivation, Coaching og Performance udvikling.
Han har udviklet nogle af de stærkeste koncepter på markedet såsom Coaching Dynamics® og The Corporate Motivator® og han desuden forfatter til den kommende bog: ”Motivation – Mål eller Middel?”
Motivation - Mål eller middel?
Coaching – virksomhedernes redning?
Balance i hverdagen - ”Time-Out” for medarbejderne!
Det siger vores kunder,
som har oplevet foredrag
med Mark Anthony
"En sjovt og reflekterende foredrag, hvor det man måske godt ved bliver genopfrisket på en ny måde og med godt sprog og gode billeder, som gør at der efterfølgende tales om foredraget."
- Lissy Sundtoft - VIA University College
"Underholdende og indholdsrigt - øjen åbner. Passede godt til den kontekst det var sat ind i."
- Dorte Schjønning Lie - SKAT
"Mark pakker helt centrale budskaber ind i humor og sarkasme på en måde så man smilende tager budskabet til efterretning uden at blive fornærmet!"
- Christina Westfal - Sygehus Sønderjylland, Sønderborg