John Aasted Halse

Når ungerne bliver unge

- hvad så?

Kompetencer hos unge, hvad kan de, hvad kan de ikke? Hvordan får man i hjemmet store børn og unge til være sociale og 'gi´ en hånd med´. Om gruppens betydning for unge. Når vi er bekymrede for unge og deres alkohol- og stofmisbrug.

I foredraget slås fast, hvad de myter og hvad der er realiteter i store børns og unges liv.

Hvilken rolle skal forældrene spille? Er der for mange forældre som 'står af' på deres ansvar for deres store børn. Kommer de unge til at styre forældrene?




Er du interesseret i mere information om John Aasted Halse?
Så kan du enten udfylde forespørgslen til højre eller du kan ringe på 35 11 21 31 eller sende en mail til kontakt@athenas.dk.
Dette kan eksempelvis være vedrørende pris, indhold eller dato-mulighed. Og det er naturligvis helt uforpligtende. Du får hurtigt svar.


John Aasted Halse

John Aasted Halse foredrag

Forespørgsel på foredrag

Udfyld en forespørgsel her på John Aasted Halse - det er helt uforpligtende. Du kan udfylde de felter, som du kan svare på eller blot efterlade navn og tlf-nummer. Vi svarer hurtigt.

Foredragsholder:

Evt. dato/periode:

I hvilken by skal foredraget afholdes?


Kontakt information
Dit navn:

Evt. firma eller organisation:

Tlf:

E-mail:

Ja tak - jeg vil gerne modtage det månedlige nyhedsbrev om nye foredrag, tilbud og gode råd.

Evt. spørgsmål eller kommentar:

Kontakt

Athenas
Vestergade 63, 2. sal
5000 Odense C
Tlf. 35 11 21 31
kontakt@athenas.dk
Har du spørgsmål, så ring gerne på tlf.: 35 11 21 31
Links  |  Sitemap  |   Om Athenas